Eksluzywna kawa na prezent

kawa jako prezent

Jeśli zastanawiasz się, co kupić przyjaciółce, szefowi, teściowej czy kontrahentowi, podpowiadamy, że kawa jako prezent w niemal każdej sytuacji sprawdzi się świetnie! Oczywiście kawa a kawa to różnica! Podpowiemy czym kierować się przy wyborze oraz jaki wybrać prezent dla miłośnika kawy.

Aby wybrać kawę idealną warto zwrócić uwagę na kilka składowych. Jeśli nie wiesz, czy lepszym wyznacznikiem jest cena, czy zapach, czy może wygląd opakowania, jesteś w dobrym miejscu!

Pierwszym kryterium niech będzie forma kawy. Możesz kupić kawę rozpuszczalną, mieloną lub ziarnistą. Jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować pija wyłącznie kawę rozpuszczalną i trudno jej przekonać się do innej – zainwestuj w taką, jednak pamiętaj, że jest to najmniej atrakcyjna forma kawy.

Kawa mielona jest bardzo uniwersalna, ponieważ zachowuje pełnię aromatu, a ziarna kawowca są już zmielone. Można ją parzyć na różne sposoby i nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń.

Kawa ziarnista natomiast wymaga zmielenia, jednak sama w sobie jest bardzo efektowna, a podczas jej mielenia wydziela się niesamowity aromat. Warto jednak wiedzieć czy osoba, którą obdarujemy posiada młynek do kawy. Jeśli nie, może warto dołożyć go do upominku?

Jeśli chcesz zaskoczyć bliską osobę prawdziwą paletą smaków, wybierz smakowe kawy na prezent. Oczywiście również tu znajdziesz dla każdego coś miłego. Jeśli wiesz, że obdarowany uwielbia słodycze, możesz pokusić się o aromaty tiramisu, ptasiego mleczka czy Rafaello, amator owoców ucieszy się z kawy z aromatem śliwkowym czy dodatkiem pomarańczy, natomiast co, którzy lubią mocniejsze trunki, mogą rozsmakować się w kawie z aromatem malibu, grzanego wina czy whisky.

Kawa podarowana drugiej osobie to nie tylko napój. To także chwila relaksu, może chwila zadumy lub pobudzenia. Jeśli wahasz się w wyborze, postaw na zestaw prezentowy, który będzie zawierał różnorodność smaków, co da możliwość próbowania i smakowania… a to prawdziwi kawosze przecież kochają najbardziej!

Przeczytane już:
Zobacz też: