Gdzie kupić dobrą kawę?

gdzie kupować kawę?

Wchodząc do supermarketu, w którym większość z nas robi duże zakupy, sięgamy po świeże owoce, warzywa i inne produkty, pośród których znajduje się miejsce dla kawy. Wydawałoby się – odhaczone. Teraz pozostaje delektować się smakiem i temat zamknięty.

I tu wkraczamy my – kawosze z krwi i kości, krzyczymy głośno, że to, gdzie kupujesz swoją kawę ma znaczenie! Ma znaczenie podstawowe, ponieważ od jej świeżości zależy smak i aromat. Czyli to, po co głównie pijemy ulubiony napar.

Być może marszczysz teraz brwi i zastanawiasz się, dlaczego nie w supermarkecie. Odpowiadamy bez owijania w bawełnę! W zdecydowanej większości takich wielkopowierzchniowych sklepów znajdziesz kawę niskiej, a nawet bardzo niskiej jakości. Mało tego, w takich miejscach robienie wrażenia świeżości często opanowane jest do perfekcji. A to mija się z prawdą.

Żeby kawa, którą parzysz była najlepszej jakości, powinna zostać spożyta 3 – 4 tygodnie po wypaleniu. Wówczas walory smakowe są intensywne, wręcz wybuchają, gdy tylko otworzysz opakowanie. Kiedy minie kilka tygodni więcej, wierz nam – to nie jest ta sama kawa. Argumenty za tym, by zrezygnować z kupowania kawy w supermarkecie są tak mocne, że pozostaje zastanowić się, gdzie kupować kawę?

Odpowiedzi są dwie: znajdź sklep z dobrą kawą lub kupuj kawę online. Czy sklep z dobrą kawą to zawsze najlepsze rozwiązanie? Zazwyczaj tak, jednak warto mieć na względzie fakt, że sklepy stacjonarne, które specjalizują się w sprzedaży kawy, muszą przejść wszystkie etapy dystrybucji, co już skraca czas trafienia na półkę o około dwa tygodnie. Wówczas Twoja kawa będzie cieszyła smakiem i aromatem przez kolejne 2-3 tygodnie, ale termin jej przydatności na starcie jest krótszy. Czy tego na pewno chcesz?

Kolejną możliwością jest dobra kawa online. To jeden z najpewniejszych wyborów. Sklepy internetowe czy też palarnie kawy wysyłają swoje produkty do 48 godzin od momentu wypalenia. Oprócz tego, kawa kupowana online to także duży dostęp do kaw speciality czyli tych najwyższej jakości. I tu miłe zaskoczenie – kawy speciality, choć zawsze świeże i jakościowe, są dostępne cenowo nawet dla konsumenta supermarketowej kawy. Sprawdź, warto.

Kawa w sklepie internetowym Fratelli Caffee to gwarancja świeżości, palenia do 48 godzin przed wysyłką oraz niezwykłego, urzekającego smaku i aromatu. Pamiętaj, że stać Cię na to, by dać sobie luksus picia najlepszej kawy.

Sprawdź ofertę na nasze KAWY.

Przeczytane już:
Zobacz też: