Jak działa ekspres przelewowy?

przelewowe ekspresy do kawy

Marzysz o ekspresie do kawy, ale kojarzy Ci się z kosztami, trudną obsługą, zbyt dużą ilością elektroniki i grubą instrukcją obsługi? Jesteś początkującym amatorem brunatnego napoju i nie wiesz, czy takie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie? Postaw na to, co miłośnicy kawy zalewanej wrzątkiem kochają i doceniają – tradycyjny ekspres przelewowy.

Przelewowe ekspresy do kawy to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie intuicyjną obsługę, brak nadmiernej elektroniki czy prosty design urządzeń. Ich obsługa ogranicza się do nalania wody do zbiornika, umieszczenia filtra, który następnie napełnia się kawą i już! Pozostaje włączyć urządzenie i cieszyć się smakiem.

Ekspres przelewowy ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Mianowicie, pozwala na przygotowanie dzbanka kawy dla całej rodziny w krótkim czasie. Sama jego nazwa wskazuje na to, że ekspres tego rodzaju automatycznie przelewa gorącą wodę przez zmieloną kawę. Nie dostają się do niej fusy, co daje inny wymiar przyjemności. Ekspresy te były bardzo popularne w latach 90. ubiegłego wieku, a jak wiemy, moda lubi zataczać koło, dlatego także ekspresy przelewowe powracają do łask. Skusisz się?

Jeśli zastanawiasz się nad jakością kawy z ekspresu przelewowego, możesz spać spokojnie. Ponieważ ekspresy te zostały zdetronizowane przez popularne ekspresy ciśnieniowe, producenci musieli dołożyć wszelkich starań, by dorównać im jakością. Dlatego dziś kawa z ekspresu przelewowego, to napar najwyższej jakości.

Jak działa ekspres przelewowy?

Przyjemną wiadomością jest to, że ekspres wykona za nas większą część pracy. Nasze zadanie polega na umieszczeniu filtra i wsypaniu odpowiednio odmierzonej porcji naszej ulubionej, zmielonej kawy. Kiedy włączymy urządzenie, woda przekazywana jest do komory grzewczej, w której podlega procesowi gotowania. Rurka odprowadza wrzątek do pojemnika z kawą, by już chwilę później gotowy, pyszny napar pojawił się w dzbanku. Pod dzbankiem znajduje się płyta grzewcza, która utrzymuje temperaturę naszego napoju nawet do czterech godzin!

Ekspres przelewowy może się więc okazać nie tylko Twoim sprzymierzeńcem w kwestii smaku i aromatu kawy, ale także ciekawym wystrojem Twojego wnętrza.

Przeczytane już:
Zobacz też: