Jaki ekspres kolbowy?

jaki ekspres kolbowy?

Lubisz przebywać w kawiarni, chłonąć jej klimat, dźwięki, a przede wszystkim obserwować, jak barista przygotowuje Twoją kawę? Jeśli więc rytuał przyrządzania kawy jest dla Ciebie ważny i chciałbyś odtworzyć go we własnym domu, rozważ kupno ekspresu kolbowego. Łatwo powiedzieć, prawda? Tylko jakie są najlepsze ekspresy kolbowe?

Ekspresy kolbowe mają jedną, największą zaletę, dla której warto rozważyć ich zakup: kawę przyrządza się dokładnie tak, jak w kawiarniach, czyli zgodnie ze sztuką. To właśnie tak przygotowana kawa pozawala na wydobycie z niej najlepszego aromatu, uwolni swoje największe atuty. Obsługa takiego ekspresu wiąże się z opanowaniem kolejności, precyzją ruchów i wprawą. Wygląd takiej maszyny także jest jej mocną stroną – prezentuje się pięknie, profesjonalnie, a jej cena zaczyna się już od kilkuset złotych.

To, w jaki sposób przyrządza się kawę w ekspresie kolbowym jest niewątpliwą zaletą, ale w niektórych przypadkach może być także… wadą. Oczywiście ze względu na czas, ale także przez wzgląd na ręczne spienianie mleka, co wiąże się z częstą potrzebą czyszczenia. To wszystko może wpłynąć na podjęcie decyzji, jednak czy prawdziwego miłośnika kawy cokolwiek takiego powstrzyma?

Kupując ekspres kolbowy warto zwrócić uwagę na własne preferencje, zastanowić się czy potrzebujemy maszyny, która także zmieli kawę. Istotne jest również, by ciśnienie wody wynosiło minimum 15 barów. Ważne jest także to, z jakiego materiału został wykonany ekspres, czy poszczególne części można myć w zmywarce, jak często należy go czyścić oraz czy można zaparzyć taką ilość kawy, na jakiej nam dokładnie zależy.

Chcąc zakupić ekspres na potrzeby domowe, masz do dyspozycji ogromny rozstrzał cenowy. Takie domowe ekspresy zaczynają się od 200zł, a ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża, bo osiągają ceny do około 3000 złotych. Te z najwyższej półki cenowej to już profesjonalne urządzenia.

Kolbowe ekspresy do kawy – ranking.

Jak w każdej kategorii i dziedzinie, co jakiś czas tworzy się rankingi, by można było dokonać wyboru, bazując na opiniach specjalistów. Warto spojrzeć na takie rankingi, które jednak zmieniają się wraz z pojawianiem się nowych modeli na rynku.

Fratelli również oferuje ekspresy do kawy różnego rodzaju, które można kupić lub wypożyczyć w dogodnych i elastycznych abonamentach. My także dokonaliśmy przeglądu i wyboru, opierając się na własnym doświadczeniu i wiedzy – może skorzystasz?

Przeczytane już:
Zobacz też: