Kawa Brazylia

Kategorie:

Filtry:

Filtruj wg ceny
Pochodzenie:
Skład
Stopień wypelenia

Więcej o kategorii:

Kawa brazylijska uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Wynika to z idealnego położenia geograficznego tego kraju. Brazylię przecinają bowiem aż 3 strefy klimatyczne: równikowa, podzwrotnikowa i umiarkowana. Warunki klimatyczne sprzyjają uprawie kawowca. To właśnie dzięki tym atutom kawa brazylijska posiada doskonały smak i niepowtarzalny aromat.

Fratelli Caffee oferuje wysokiej jakości kawę brazylijską prosto z palarni. Gorąco zachęcamy do skosztowania niżej zaprezentowanych kaw.

Brazylia – kawa z najwyższej półki

Kawa towarzyszy ludziom od setek lat. Spożywana w formie naparu od wieków pobudza myśli i ciała ludzi na całym świecie. Swoja popularność zawdzięcza ona nie tylko właściwościom pobudzającym, ale też walorom smakowym, które zależne są od miejsca wzrostu roślin i sposobu wypalania ziaren.

Arabica to najbardziej ceniony rodzaj kawy nie tylko przez baristów, ale i kawoszy z całego świata. Aromatyczny, pełny głębi smak to gwarancja niezapomnianych doznań o poranku.

Oryginalna kawa brazylijska to przykład najwyższej jakości Arabici. Ze względu na położenie plantacji kawa brazylijska ma okazję wzrastać na obszarze objętym przez trzy strefy klimatyczne, co pozwala na osiągnięcie przez jej ziarna doskonałej pełni smaku. Uprawiane bez zacienienia ziarna kawy brazylijskiej mają szansę dojrzewać równomiernie, co stanowi gwarancję jakości dla każdego zbioru.

Ogromną zaletą prawdziwie ekskluzywnej kawy brazylijskiej jest jej różnorodność. Kawa Brazylijska uprawiana jest przez wielu drobnych plantatorów w wielu różnych odmianach, między innymi takich jak Bourbon, Murta, Maragogipe i Botucatu.

KAWY Z INNYCH REJONÓW ŚWIATA

Poznaj smak innych kaw z naszej oferty. Poza kawą brazylijską możesz zakupić również kawę premium z innych zakątków świata.