Kawa Brazylia

Kategorie:

Filtry:

Filtruj wg ceny
Pochodzenie:
Skład
Stopień wypelenia

Więcej o kategorii:

Kawa brazylijska uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Wynika to z idealnego położenia geograficznego tego kraju. Brazylię przecinają bowiem aż 3 strefy klimatyczne: równikowa, podzwrotnikowa i umiarkowana. Warunki klimatyczne sprzyjają uprawie kawowca. To właśnie dzięki tym atutom kawa brazylijska posiada doskonały smak i niepowtarzalny aromat.

Fratelli Caffee oferuje wysokiej jakości kawę brazylijską prosto z palarni. Gorąco zachęcamy do skosztowania wyżej zaprezentowanych kaw.

Brazylia – kawa z najwyższej półki

Kawa towarzyszy ludziom od setek lat. Spożywana w formie naparu od wieków pobudza myśli i ciała ludzi na całym świecie. Swoja popularność zawdzięcza ona nie tylko właściwościom pobudzającym, ale też walorom smakowym, które zależne są od miejsca wzrostu roślin i sposobu wypalania ziaren.

Arabica to najbardziej ceniony rodzaj kawy nie tylko przez baristów, ale i kawoszy z całego świata. Aromatyczny, pełny głębi smak to gwarancja niezapomnianych doznań o poranku.

Oryginalna kawa brazylijska to przykład najwyższej jakości Arabici. Ze względu na położenie plantacji kawa brazylijska ma okazję wzrastać na obszarze objętym przez trzy strefy klimatyczne, co pozwala na osiągnięcie przez jej ziarna doskonałej pełni smaku. Uprawiane bez zacienienia ziarna kawy brazylijskiej mają szansę dojrzewać równomiernie, co stanowi gwarancję jakości dla każdego zbioru.

Ogromną zaletą prawdziwie ekskluzywnej kawy brazylijskiej jest jej różnorodność. Kawa Brazylijska uprawiana jest przez wielu drobnych plantatorów w wielu różnych odmianach, między innymi takich jak Bourbon, Murta, Maragogipe i Botucatu.

Kawa Brazylia – prosto z kraju kawy

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kawę brazylijską pochodzącą z najlepszych brazylijskich plantacji. Nie od dziś mówi się, że Brazylia to kraj słynący z kawy, a także największy na świecie producent kawy. Na chwilę obecną Brazylia posiada na swoim terenie aż 30% światowych zbiorów kawowca. Sprzyjają temu żyzne gleby, gorące i wilgotne powietrze panujące w Brazylii, a także nieco niższe wysokości w porównaniu z Kostaryką czy Gwatemalą.

Dlaczego kawa brazylijska ze sklepu Fratelli Caffee?

Argument jest prosty, posiadamy oryginalną kawę brazylijską, a nie jak w przypadku oferty wielu marketów kawę brazylijską przemysłową, powstającą z odpadów ziaren. Różnica w kategorii ziarna jest zdecydowanie wyczuwalna w aromacie i smaku. Jeśli chcesz skosztować prawdziwej, oryginalnej kawy brazylijskiej gorąco zachęcamy do zakupu oferowanych przez nas kaw: Brazylia Blend, Brazylia Yellow Bourbon czy połączenia kawy brazylijskiej z innymi ziarnami jak choćby San Pietro, San Remo czy Portofino.