Kawa Gwatemala

Kategorie:

Filtry:

Filtruj wg ceny
Pochodzenie:
Kwasowość
Intensywność
Stopień wypelenia

Więcej o kategorii:

Kawa z Gwatemali uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Malownicze, górskie krajobrazy, dobry klimat do uprawy kawowca i przede wszystkim uwielbienie tradycji związanej z kawą. W Gwatemali kawę piją nawet niemowlęta w postaci biszkoptów maczanych w kawie. Plantacje kawy w Guatemali to miejsca, w których powstają ziarna niezwykle aromatyczne, o różnym stopniu kwasowości.

Fratelli Caffee oferuje najlepszą kawę z Gwatemali prosto z palarni. Gorąco zachęcamy do skosztowania niżej zaprezentowanych kaw z Gwatemali.

Guatemala kawa – ciekawostki

Jeśli chcesz spróbować dobrej, wykwintnej kawy kraftowej, nic nie zrobi na Tobie lepszego wrażenia niż kawa Gwatemala. To właśnie Gwatemalczycy są najbardziej znani ze swojej miłości do kawy. Napój ten jest nierozłączną częścią życia prawie każdego człowieka w tamtym regionie. Pije się ją co najmniej kilka razy dziennie, a nawet podaje dzieciom i niemowlakom. Można powiedzieć, że region ten jest stolicą kawowego świata. Oczywiście takie zamiłowanie do tego napoju nie wzięło się znikąd. Kawa z Gwatemali to wyjątkowość w najczystszej postaci.

Kawa Guatemala łączy w sobie wszystkie cechy pożądane w dobrych kawach. Zwykle w kawie przeważa albo głębia i wyrazistość smaku, lub w przypadku egzotycznych odmian, owocowy i słodki posmak. Z kolei Gwatemala idealnie balansuje między tymi dwoma cechami, sprawiając, że możemy poczuć jednocześnie smak prawdziwej, czystej kawy, jak i tej aromatyzowanej zagranicznymi owocami, dlatego będzie ona smakować każdemu, niezależnie od preferencji. Warto też wspomnieć o tym, że kawa z Gwatemali jest około dziesięciokrotnie intensywniejsza od standardowych napojów kawowych, dlatego jeden kubek wypity o poranku zapewni Ci energię na cały dzień.

Jakby tego było mało, to w Gwatemali występuje bardzo dużo stref klimatycznych. Skutkuje to tym, że kawa z każdego regionu, a nawet z każdej osobnej farmy, smakuje zupełnie inaczej i jest niepowtarzalna. Dlatego też, pijąc kawę Guatemalę nie musisz martwić się o to, że przywykniesz do smaku i się nim znudzisz. Każde opakowanie ziaren kawowych z tego regionu zapewni Ci nowe, niezapomniane wrażenia smakowe.

KAWY Z INNYCH REJONÓW ŚWIATA

Poznaj smak innych kaw z naszej oferty. Poza kawą gwatemalską możesz zakupić również kawę premium z innych zakątków świata.