Kawa Indie

Kategorie:

Filtry:

Filtruj wg ceny
Pochodzenie:
Kwasowość
Intensywność
Stopień wypelenia

Więcej o kategorii:

Kawa indyjska śmiało może rywalizować o miano najlepszej kawy na świecie z najbardziej popularnymi regionami świata jakimi są Afryka oraz Ameryka Środkowa i Południowa. Kawa z Indii to przede wszystkim mocne i tradycyjne smaki. Kraj jest jednym z największych producentów kawy na świecie. Na indyjskich plantacjach krzewy kawowca rosną raczej w cieniu przez co dłużej dojrzewają. Smakosze kawy wyczują to podczas smakowania kawy indyjskiej.

Fratelli Caffee oferuje najlepszą kawę indyjską prosto z palarni. Gorąco zachęcamy do skosztowania niżej zaprezentowanych kaw z Indii.

Kawa z Indii

Aby zrozumieć, dlaczego kawa z Indii jest tak wyjątkowa, trzeba cofnąć się do XVIII wieku, kiedy kraj ten był jedną z kolonii brytyjskich. Właśnie w tamtym okresie kawa indyjska była przewożona do Europy w ogromnych ilościach. Brytyjczycy decydowali się wtedy na tani import drogą morską, jednak nie wiedzieli jeszcze wtedy, że ta decyzja poskutkuje zupełnie nowym rodzajem kawy. Na pokładach brytyjskich statków, ziarna kawy indyjskiej przez około pół roku były wystawione na działanie słońca, bryzy morskiej i wilgoci. To, jakiej wyjątkowości nabierała podczas transportu kawa Indie współcześnie uzyskują na każdej plantacji, poprzez proces monsunowania.

Kawy monsunowej nie da się pomylić z żadną inną, ponieważ dzięki długiemu okresowi pochłaniania wilgoci i powietrza z Morza Arabskiego zmienia ona nie tylko smak, ale także i wygląd. Małe, czarne ziarenka, podczas monsunowania przybierają postać złotych, delikatnych nasion, których smak po zaparzeniu niczym nie przypomina regularnej kawy. Gęsta kawa zaparzona z nasion indyjskich idealnie balansuje między delikatnością, a głębokim smakiem. Co więcej, czuć w niej wiele pieszczących podniebienie smaków, takich jak cynamon, czy kardamon. Kawy monsunowej nie da się dobrze opisać w słowach, o doskonałości tych nadmorskich nasion trzeba przekonać się samemu.

KAWY Z INNYCH REJONÓW ŚWIATA

Poznaj smak innych kaw z naszej oferty. Poza kawą indyjską możesz zakupić również kawę premium z innych zakątków świata.