Kawa z polskiej palarni

dobra polska kawa

Wchodząc do sklepu, wybierając kawę, z dużą dozą prawdopodobieństwa sięgasz po to, co oferują zagraniczni gracze. Przyczyna jest prosta – w supermarketach trudno znaleźć kawę pochodzącą z polskiej palarni kawy. A szkoda, bo te wyróżniają się kilkoma drobiazgami, które składają się na świetną jakość, nieporównywalną do tej sklepowej…

Polskie palarnie kawy to  ziarna najwyższej jakości. To właśnie w rodzimych palarniach kawę pali się często jaśniej, ponieważ im gorszej jakości ziarna, tym mocniejsze palenie kawy. Jeśli istnieje możliwość jasnego palenia, oznacza to, że mamy do czynienia z najlepszymi ziarnami, z których  wydobywa się najlepszy smak i aromat. Dobra polska kawa charakteryzuje się tym, że ma większą kwasowość od kaw wypalanych w stylu włoskim. Jest także słodka w smaku. Dzięki palarniom w naszym kraju, które podążają nie tylko za jakością, ale także za gustami klientów, możemy cieszyć się kawami z wyczuwalną owocową nutą.

Polski producent kawy zapewnia rzemieślnicze palenie i niezwykłą dbałość o surowiec na każdym etapie. To wszystko sprawia, że jako klient palarni czy sklepu sprzedającego kawy prosto z palarni, możesz być pewien, że otrzymasz produkt świeży i starannie wypalony, dopiero po złożeniu zamówienia. A to luksus, którego nie zapewni kawa stojąca na półce w nawet najmilszym osiedlowym sklepie.

Inną, jasną stroną lokalnych biznesów kawowych jest ich duża różnorodność. Możesz kupić zarówno kawę do alternatywnych metod parzenia kawy, jak i do klasycznego espresso czy do różnego rodzaju ekspresów. Często możesz nawet wybrać stopień wypalenia kawy czy jej ewentualnego zmielenia. Sklepy internetowe i palarnie mają także szeroki wybór kaw aromatyzowanych, a używają do tego wyłącznie naturalnych aromatów. Możliwości jest wiele, wystarczy zapytać, a potem z radością skorzystać.

Ceny dobrych, świeżych kaw są różne. Na szczęście widełki są tak rozpięte, że istnieje duża szansa, że każdy znajdzie coś, co znajdzie się w jego zasięgu. Budujące jest nie tylko to, że otrzymuje się produkt najwyższej jakości, ale także to, co dzieje się poza tym – wspieranie lokalnego biznesu, ludzi, których pasja do kawy to drugie imię – to wartość dodana. Dlatego dobrze jest wzmacniać pasjonatów, którzy w swoją pracę wkładają serce. Jesteśmy pewni, że właśnie to serce wyczujesz w filiżance dobrej polskiej kawy. Dlatego nie zwlekaj i zapoznaj się z ofertą Fratelli Caffee, gdzie sprzedajemy świeżą kawę prosto z palarni. Poczuj różnicę!

Przeczytane już:
Zobacz też: