Via Italia

Kategorie:

Filtry:

Filtruj wg ceny
Pochodzenie:
Kwasowość
Skład
Stopień wypelenia

Więcej o kategorii:

Via Italia to kolekcja wyjątkowych kaw palonych zgodnie z tradycjami włoskich rzemieślników. Dokładna selekcja ziaren kawy, doskonale dobrana temperatura decydują o jakości produktu finalnego.

Kawy włoskie nie mają sobie równych

Określenie „kawy włoskie” jest pewnym skrótem myślowym, bo kawowce nie rosną we Włoszech. Określenie wzięło się stąd, że Włosi zaczęli sprowadzać kawy z Brazylii i wypalać je we własnych piecach. Preferują głównie mocne wypalanie, dzięki któremu kawa jest bardzo aromatyczna, jej smak jest intensywny, a konsystencja gęsta.

Oczywiście klasyczna kawa włoska to espresso, które jest bazą do przyrządzania wielu innych kaw, głównie z dodatkiem mleka lub śmietanki.

Oferowane przez nas włoskie kawy pochodzą głównie z Brazylii i Hondurasu, to tam mają najbardziej korzystne warunki klimatyczne. Kawy brazylijskie charakteryzują się łagodnym smakiem (nie są kwaśne) o nucie orzechowo-czekoladowej.

Kawa to nasz pasja, dlatego staramy się dorównać umiejętnościami włoskim rzemieślnikom.

Inspiracją do powstania kolekcji kaw speciality Via Italia były podróże po Włoszech. Włochy to szczególnie upodobany kraj przez pielgrzymów i turystów. Wielokrotnie zwiedzając piękne włoskie miasteczka i pijając kawy włoskie w lokalnych kawiarniach czuliśmy się zainspirowani tym niezwykłym klimatem. Włochy to także kolebka kawiarni i właśnie dlatego stworzyliśmy VIA ITALIA kolekcję kaw rzemieślniczych inspirowanych smakami Włoch.