Polecany ekspres do kawy

polecane ekspresy do kawy

Być może właśnie podjąłeś decyzję o kupnie ekspresu do kawy, a być może myśl ta dopiero kiełkuje w Twojej głowie. Niezależnie od tego, warto wiedzieć, czego szukać i jakich kryteriów się trzymać, by wybór był dobry, a ekspres nie tylko spełnił nasze oczekiwania, ale służył bezawaryjnie długie lata.

Chciałoby się powiedzieć, że dobre ekspresy do kawy to takie, które są skrojone na naszą miarę czyli odpowiadają potrzebom. Użytkowanie ekspresu to najprostszy sposób na przygotowanie różnych rodzajów kaw. Wiele z nich posiada możliwości zmiany ustawień, dlatego stają się maszynami spersonalizowanymi, a kawa zadowoli preferencje smakowe nie tylko jednej osoby, ale wszystkich domowników czy pracowników biura.

Warto zastanowić się więc nad kilkoma kwestiami, które pomogą dokonać dobrego wyboru. My jednak postanowiliśmy rozdzielić potrzebę posiadania ekspresu na dwie przestrzenie – domową i gastronomiczną.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki ekspres do kawy do domu spełni Twoje oczekiwania, zastanów się, jaką kawę lubisz. Jeśli jesteś miłośnikiem mocnego naparu, warto pomyśleć o ekspresie przelewowym. Dzięki niemu możesz zaparzyć porcję kawy, którą cieszyć się będą wszyscy domownicy, dzięki wbudowanej płycie grzewczej Twoja kawa będzie dłużej ciepła, a do tego nie wydasz na taki ekspres fortuny. Jeśli zależy Ci na mnogości możliwości, zwróć uwagę na ekspresy ciśnieniowe. Dzięki nim zaparzysz różne rodzaje naparu, spienisz mleko i zmielisz kawę. Jeśli natomiast priorytetem jest dla Ciebie szybkość przygotowania kawy, wybierz ekspres automatyczny. One powstały właśnie dla osób, które cenią sobie czas i jakość. Przy tego rodzaju maszynie wystarczy, że uzupełnisz zbiornik z wodą, dodasz ziarnistą lub wcześniej zmieloną kawę, wciśniesz przycisk i już!

Jeśli planujesz otwarcie kawiarni i chcesz wiedzieć, jaki ekspres do kawiarni spełni swoją rolę najlepiej, musisz wiedzieć, że jego wybór może być kluczowym elementem powodzenia Twojego biznesu. W pierwszym kroku podpowiadamy, że warto zainwestować w dobry ekspres, choćby ze względu na ilość robionych przez niego kaw. Jeśli planujesz menu z różnymi rodzajami kaw, postaw na duży ekspres kolbowy, koniecznie z wbudowanym, dobrej jakości młynkiem do kawy. Ważnymi aspektami są moc ekspresu, pojemność bojlera, gdyż od niego zależy płynność obsługi nawet w godzinach szczytu, a także na stabilność temperatury wody oraz możliwość regulacji jej ciśnienia. Wszystkie te odpowiednio dobrane parametry, w połączeniu z zespołem ludzi, są siłą Twojego sukcesu.

Podsumowując, w świecie ekspresów nie ma tych gorszych i tych lepszych. Jeśli skroisz ekspres na miarę własnych potrzeb, na pewno będziesz zadowolony z wyboru i pozostanie Ci cieszyć się pyszną i aromatyczną kawą. Tego Ci życzymy!

Przeczytane już:
Zobacz też: